لاوین هیر

شامپو بعد از کراتین و ریباندینگ

بعد از انجام خدمات صافی و احیا (کراتین یا ریباندینگ) از چه شامپویی استفاده کنیم؟

بعد از انجام خدمات صافی و احیا (کراتین یا ریباندینگ) از چه شامپویی استفاده کنیم؟ بر خلاف باور غلطی که همه دارند که فکر میکنند بعد از انجام خدمات، حتما مراقبت سخت و خاصی را باید داشته باشند یادآوری کنم که این خدمات نیازمند یک نگهداری خاص نمیباشد. بلکه نیازمند یک روتین اصولی و صحیح میباشد که با توجه به شرایط پوست سر و موها تعیین میشود. در ادامه با لاوین هیر همراه باشید…

شستشو بعد از کراتین و ریباندینگ مو

حتما شنیده اید که میگویند بعد از خدمات صافی باید از شامپوهای بدون سولفات استفاده کنید در غیر این صورت کراتین و احیای شما از بین خواهد رفت.

این باور کاملا غلط و ناآگاهانه است.

آیا تمامی پوست های سر و موها شرایط یکسانی دارند که با یک محصول مشترک بتوان از آنها نگهداری کرد؟

شامپوهای بدون سولفات در واقع شامپوهایی هستند که شویندگی بسیار ملایمی دارند. و به همین امر محصول مناسبی برای افراد دارای پوست خشک و حساس هستند تا اندک چربی مفید کف سر حفظ شود و از خشکی و ایجاد شوره خشک جلوگیری شود.

شستشو و مراقبت بعد از کراتین و ریباندینگ مو

شامپوهای سولفات دار مناسب افرادی هست که دارای پوست های نرمال یا کمی چرب هستند. تا با شویندگی کاملی که دارند بتوانند تمامی چربی و سموم را از پوست سر پاک کنند. چرا که فولیکول این افراد سبوم مورد نیاز پوست سر را مجدد تامین خواهد کرد و از خشک شدن پوست سر پیشاپیش جلوگیری خواهد شد.

حال نوبت به افرادی میرسد که دارای پوست به شدت چربی هستند. این افراد باید از شامپوهایی استفاده کنند که علاوه دارا بودن سولفات، تنظیم کننده PH سر به سمت قلیایی باشند تا بتوانند چربی سر را کنترل کنند.

مراقبت بعد از کراتین و ریباندینگ مو

با توجه به توضیحات بالا یک بررسی کلی داشته باشیم.

زمانی که شما خدمات احیا، کراتین مو یا … انجام میدهید در واقع سطح چربی موهارا با مواد مغذی بالا میرید تا بتوانید لطافت و درخشنگی خوبی روی موهای خود احساس کنید. قطعا پس از مدت زمان کوتاهی این چربی به که سر خواهد رسید. حال این تصور را داشته باشید که با یک شامپوی بدون سولفات که قدرت شویندگی بالایی ندارد پوست سر خود را شستشو میدهید.

بعد از کراتین و ریباندینگ مو

چه اتفاقی می افتد؟ چربی رو پوست مینشیند، دور فولیکول را مییبند و به زبان ساده از تنفس ریشه جلوگیری میکند و باعث ریزش میشود. پس شامپوی بدون سولفات مناسب پوست شما نخواهد بود.

چه باید کرد؟ آیا کراتین موهای من از بین خواهد رفت؟

 

خیر!!!!!

کراتین کار شما اگر یک فرد با تجربه و توانا باشد و از مواد با کیفیت با تکنیک درست استفاده کند کراتین شما از بین نخواهد رفتو اما این شستشو نیاز مند یک اصول است تا لطافت و براقی موهای شما کم نشود.

مراقبت بعد از کراتین و ریباندینگ

بسیار ساده است!! این را به خاطر داشته باشید موهای شما نیاز به شستشو ندارد. بلکه پوست سر شما هست که نیازند پاکسازی از سموم و چربی ها میباشد. کافیست شامپوها را بر روی کف سر یک الی دو بار به مدت 30 ثانیه با بالشتک های انگشت ماساز دهید تا تمای پربی ها را از کف سر پاک کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا