لاوین هیر

کراتین مو چیست؟

یکی از خانواده پروتیین‌ها که دارای ساختاری فیبری و متشکل از ۲۱اسید آمینه میباشد.

کراتین میتواند جایگزینی عالی برای پروتیین‌های از دست رفته مو بر اثر عوامل محیطی مثل آلودگی یا نور آفتاب و حتی تهاجمات عمدی مثل براشینگ و اتو و رنگ‌های مکرر باشد.

این پروتئین که مو، پوست و ناخن شما را می سازد، همچنین در اندام ها و غدد داخلی شما یافت می شود. کراتین یک پروتئین محافظ است که نسبت به انواع دیگر سلول‌هایی که بدن شما تولید می‌کند، کمتر مستعد خراش یا پارگی است.

کراتین را می توان از پر، شاخ و پشم حیوانات مختلف به دست آورد و به عنوان یک ماده در لوازم آرایشی مو استفاده کرد. از آنجایی که کراتین بلوک ساختاری موی شماست، برخی افراد بر این باورند که مکمل‌ها، محصولات و درمان‌های کراتین می‌توانند به تقویت مو و سالم‌تر جلوه دادن موهای شما کمک کنند.

استفاده از کراتین ها برای مو باعث لطافت و درخشندگی خیره کننده ای میشود. کراتین با صاف کردن سلول‌هایی که روی هم قرار می‌گیرند تا رشته‌های موی شما را تشکیل دهند، عمل می‌کند.

لایه های سلولی که کوتیکول مو نامیده می شوند، از نظر تئوری کراتین را جذب می کنند و در نتیجه موهایی پر و براق به نظر می رسند. با کراتین کردن شما میتوانید به راحتی موهای خود را برای قرار های روزانه به هر شکل مجعد یا صاف آراسته کنید.

نانو کراتین مو چیست؟

این موضوع را برای شما آگاهانه روشن کنم که نانو کراتین یک محلول نمیباشد، بلکه تکنیک های جدید تولید کراتین ها هستند که در آن ذرات هیدرولیز و ریز تر شده تا اثر بخشی بهتر و ماندگاری بالاتری داشته باشد.

متاسفانه امروزه برخی همکاران از این اطلاعات به نادرستی استفاده میکنند و میگویند مواد کراتین های جدید نانو هستند. این موضوع را یادآور میشوم هرچیزی که نانو باشد قابل رویت نمیباشد و به راحتی از اجسام عبور میکند.

کراتین مو چیست ؟
نانو کراتین مو

چه کسانی میتوانند از نانوکراتین استفاده کنند؟

در مرحله اول این خدمات به جهت درمان مو استفاده میشود.

پس شما چه موی سالم داشته باشین یا موی آسیب دیده میتوانید برای داشتن حال خوب ، از این خدمات میتوانید استفاده کنید.

همانطور که گفته شد موهای شما از کراتین ساخته شده .

حال اینکه خواسته شما از این احیا همراه با صافی میباشد یا خیر مهم است
موادهای کراتین میتوانند ترکیب با مواد صافی نظیر اسیچد پلاستیا و … باشند و میتوانند بدون این مواد به همراه اسیدآمینه های متعدد باشند.

اگر شما هدف احیا بدون صافی دارید میتوانید بدون دغدغه از این مواد استفاده کنید.

حال اگر خواسته شما از احیا داشتن صافی نیز میباشد موهایتان باید اول بررسی شود که در چه حد ناسالم یا سالم است چراکه موهای ناسالم با توجه به ضعیف بودن پیوندهای سولفیدی و هیدروژنی تحمل مواد صافی را نخواهد داشت و نیازمند موادی با عنوان بستر میباشند تا شرایط مناسبی برای صافی فراهم کنید.

در اینجاست که تجربه، دانش و هنر آرایشگر شما از اهمیت بالایی برخوردار است.

مرکز کراتین مو لاوین هیر
قیمت نانو کراتین مو چقدر است ؟

آیا کراتین ها صافی داِیم دارند؟

باتوجه به متدهای روز ارایه شده از سال 2018 که در مواد از ماده های اولیه نظیر اسید تانیک، اسید لاکتیک، اسید هیالورونیک، ماتریس لونا استفاده شده با قطع به یقین میتوان گفت بله.

پیش از آن تخصص صافی برای مواد ریباندینگ بوده که متاسفانه بر روی موهای آسیب دیده قابل اجرا نبوده اما برای زمان خود بهترین روش به شمار می امد اما امروزه مواد کراتین به خوبی بازار داغ صافی و احیا را در دستان خود گرفته که با استفاده از بهترین متریال میتواندید با خیال راحت به مشتریان خود خدمات با کیفیت با ماندگاری بالا ارایه دهید.

آیا بعد از کراتین میتوان موها را رنگ کرد؟

با توجه به احیاسازی که کراتین ها دارند و بستن لایه های کوتیکول و بالا بردن استحکام مو بهتر است هر عامل روشن کننده ای نظیز دکلره ها قبل از خدمات کراتین و هر عامل تیره کننده یا تناژ دهنده ای نظیر رنگساژ ها بعد از خدمات کراتین انجام شود.

آیا کراتین ها برای خانم های باردار قابل استفاده است؟

با توجه به فرمولاسیون های جدید کراتین ها و عدم استفاده فرمالین در این مواد بله این مواد به راحتی برای خانم های باردار قابل استفاده است. اما با توجه به شرایط عدم ثبات در بانوان باردار در مرکز ما این خدمات پس از زایمان انجام خواهد شد.

آیا کراتین در دوران شیردهی قابل انجام است؟

در دوران شیردهی هیچ ممانعتی برای اینجام خدمات تراپی مو نمیباشد چراکه مو دارای رگ و خون نمیباشد تا مواد کراتین را در چرخه شیردهی دخالت دهد اما با توجه به بالا بودن فعالیط هورمون ها در این دوران در انجام خدمات صافی ممکن است مقاومت در ریشه ها داشته باشیم.

آیا کراتین برای کودکان قابل انجام است؟

باتوجه به فاقد فرمالین بودن مواد بله. برای کودکان بالای 6 سال هیچ ممانعتی استفاده از این مواد ندارد.

جهت مشاوره و رزرو لطفا موارد زیر را بادقت بخوانید

دوستان عزیزم ۳ روز جلوتر از طریق واتس‌اپ میتوانید رزرو وقت داشته باشید

ارسال عکس از پشت سر موهای خود

لطفا از پشت سر موی خود بدون اتو و براشینگ به خط واتس اپ زیر عکس را ارسال کنید

Scroll to Top
اسکرول به بالا