لاوین هیر

کراتین مو چیست؟

کراتین پروتئین اصلی موجود در پوست، مو و ناخن است که باعث حفاظت و عدم شکنندگی آنها می شود. این ماده مسئول فعالیت های حیاتی سلول از قبیل تولید پروتئین است و به همین دلیل باعث شادابی و درخشندگی مو می شود. پس وقتی میزان این ماده براثر قرار گرفتن در معرض آفتاب مستقیم، مواد شیمیایی یا تغییر سبک زندگی، در سلول های پوست و مو کم می شود، موها شادابی خود را از دست داده و به اصطلاح وز و زبر خواهند شد.


حال به بررسی این مطلب خواهیم پرداخت که برای موهای شما مفید است یا خیر؟

در سال های اخیر کراتینه مو برای ترمیم موی آسیب دیده و زبر روی کار آمده است. در واقع کراتین مورد نیاز به صورت مصنوعی و با مواد شیمیایی ساخته و برای ترمیم مو به کار گرفته می شود.
تا سال ۲۰۱۸ روش های کراتین دائمی نبوده و بعد از مدتی موها صافی و شفافیت خود را از دست میدادند.
امروزه با استفاده از جدیدترین متدهای نانو و میکرو و هیدرولیز شدن ذرات ، اثر بخشی بهتر و ماندگاری بالاتر را خواهیم داشت، به طوریکه مراجعه کننده پس از یکسال فقط نیاز به ترمیم ریشه و شارژ احیا ساقه پیدا خواهد کرد.

یکی از مواردی که قبل از کراتینه مو نباید از آن غافل شوید، پیدا کردن آرایشگاه و متخصص قابل اعتماد و حرفه ای است. فرمول مواد کراتینه برای موهای مختلف متفاوت است. پس حتما مطمئن شوید که آرایشگر شما مهارت لازم برای تشخیص بهترین فرمول را داشته باشد.

کراتینه مو به عنوان روشی ترمیمی شناخته شده است، اما توجه داشته باشید که خود این فرایند هم به مراقبت احتیاج دارد.
استفاده از مواد مغذی مثل ماسک موها و روغن کمک بسیاری در ادامه روند بهبودی موهای شما دارد.
فرمالدهید، یار دیرین سرطان

فرمالدهید (به انگلیسی: Formaldehyde) موجود در محلول کراتینه، یکی از عوامل مهم تحریک‌ کننده سلول های سرطانی است و بیشتر در ماده های ضدعفونی کننده استفاده می شود. البته استفاده از این ماده به اندازه کم، آن چنان دردسر ساز نیست که خوشبختانه امروزه تکنیک های جدید کراتین فاقد این مواد هستند و به راحتی کار انجام پذیر است.

آسیب و ریزش مو:
کراتین ها چرب هستند
اگر پوست سر چربی دارید
و شستشو صحیح با شامپو مناسب نداشته باشید
چربی سر افزایش پیدا میکند
و این موضوع باعث ریزش مو میشود.

پس باید هم شامپوی مناسب استفاده کنید
هم شستشوی صحیح و خوب داشته باشید تا این مشکل به وجود نیاید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا