لاوین هیر

بوتاکس تراپی

بوتاکس مو

اکثر افراد زمانی که کلمه بوتاکس را می شنوند به یاد چین و چروک های صورت می افتند. در واقع بوتاکس مو نیز همین عمل را به روش های دیگر انجام می دهد. موی سر هم درست مثل پوست صورت، پری و الاستیسیته خود را از دست می دهد و نیاز به روش های درمان مانند بوتاکس مو دارد.

وز و خشکی مو ها نیاز به یک نرم کننده قوی و نفوذی دارد که این با بوتاکس کردن مو قابل انجام است.

بوتاکس مو یک روش شیمیایی نیست، یک نرم کنندگی عمیقی است که به بازسازی و تقویت موی شما کمک می کند. بوتاکس مو ترکیبی از مواد متشکل از کلاژن، مرطوب کننده، تغذیه کننده، ویتامینB6، ویتامینE  و روغن خاویار است که هر گونه شکاف در الیاف مو را پر میکنند و آن را ابریشمی، درخشنده و جذاب جلوه میدهند.

بوتاکس مو از نظر عمل کرد، شباهت زیادی با بوتاکس صورت دارد و تمامی شکاف های مو را پر می کند. هم این که نوک شکافته شده مو‌ها را ترمیم کرده، وزی و بد فرمی موها را کم کرده و شادابی و درخشانی خاصی به مو‌های شما می دهد. بوتاکس مو ریشه‌ ی مو‌ها را از داخلی ترین قسمت تقویت کرده و به همین دلیل، ظاهری نرم، سالم بدون کم شدن حجم مو ها ایجاد می کند.

بوتاکس مو حاوی ویتامین، پروتئین، لیپید و سایر مواد مغذی و ضروری برای مو است. بوتاکس مو نسبت به کراتین، خطرات و عوارض کمتری نیز دارد. بهترین مارک های بوتاکس مو که امروزه در بازار موجود هستند، در حجیم کردن مو ها، صافی و کاهش وزی موها بسیار تاثیر گذارند.

بوتاکس مو موجب درخشیدن بسیار زیاد مو، نرمی و احیای مو و همچنین درمان موهای آسیب دیده به دلیل استفاده از سشوار و اتوی مو و سایر مواد شیمیایی می شود.

  • اگر به صورت مکرر حتی با کوتاه کردن موخوره می گیرید از بوتاکس استفاده کنید تا کمتر و دیر تر موهایتان دچار موخوره شود.
  • بوتاکس مو باعث حجیم تر شدن و پر پشت تر شدن موها می شود و کدری موها را از بین می برد و درخشندگی مو ها را چند برابر می کند.
  • موهای آُیب دیده می توانند نیازمند بوتاکس باشند تا در زمان کم ترمیم شوند.
  • بار ها تاکید کردیم که بوتاکس مو، موهای وز را حتی در بدترین حالت احیا می کند و باعث بهتر دیده شدن آن می شود.

طریقه ی انجام بوتاکس

این روش با شامپو شروع می شود تا موها را تمیز کرده و گره های مو را باز کند و آن را برای نرم کنندگی آماده سازد. بعد از آن بوتاکس با مالش دادن محصول از روی ریشه تا نوک مو، روی رشته ها زده می شود.

 

بوتاکس تقریبا باید بین ۲۰ تا ۹۰ دقیقه روی موهای خیس باقی بماند. برخی از آرایشگران امکان دارد قبل از خشک کردن موهایتان را اتو کنند. دیگر متخصصین ممکن است محصول مورد نظر را در موهای شما باقی بگذارند تا خودش خشک شود و زمانی که موهای شما را صاف می کنند، بیشتر به تار موهای شما نفوذ کنند. نتایج بوتاکس بلافاصله بعد از تمام شدن روند قابل مشاهده است.

 

طریقه ی مراقبت از مو ها بعد از بوتاکس

  1. شستشوی مو ها

بعد از بوتاکس مو تا 72 ساعت مراقبت اولیه بسیار مهم است و همانند کراتین نباید موهای خود را زیاد بشویید. سعی کنید هر سه روز یک بار یا هفته ای دو بار موهایتان را بشویید و اگر موهای شما زود تر چرب شد از مواد شستشوی خشک استفاده کنید.

  1. شامپوی مناسب

بعد از بوتاکس باید سعی کنید از شامپو های بدون سولفات استفاده کنید و شامپوی مصرفی شما حداقل مواد شیمیایی را دارد. از خرید و استفاده ی محصولاتی که در فرمولاسیونشان Sodium C14-16، اولفین سولفونات (Olefin Sulfonate)  و سدیم کلرید اجتناب کنید، همین قانون در رابطه با مرطوب کننده‌ها و کاندیشنر‌ها نیز باید رعایت شود.

بوتاکس در واقع اثر تاثیر گذار خود را بعد از چهار هفته و نهایتا 6 ماه نشان می دهد و این تایم طلایی باقی ماندن اثر بوتاکس بر روی مو می باشد. توجه داشته باشید استفاده از محصولات مو دارای سولفات، استفاده ی روزانه و زیاد از اتو و سشوار و همچنین رنگ کردن مو باعث می شود تا اثرات بوتاکس کوتاه مدت شوند.

بسیار سوال پرسیده می شود که آیا بعد از رنگ کردن می توانیم از بوتاکس مو انجام دهیم؟ جواب بله است ولی بوتاکس بر روی مو های تازه رنگ شده تاثیر می گذارد بنابرین بهتر است بعد از رنگ کردن موهایتان کمی صبر کنید و سپس بوتاکس مو را انجام دهید.

بوتاکس برای انواع مو بخصوص موهای خشک و وز و فر بسیار تاثیر گذار است و قابلیت های خود را نمایش می دهد.

 

در نهایت

این روش برای تمامی افرادی که دارای موی وز و فر و آسیب دیده هستند مفید است. شما می توانید از تیم مجرب لاوین سنتر در خصوص عملیات بوتاکس مو مشاوره دریافت کنید و آن را به این تیم بسپارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا