لاوین هیر

درمان موخوره

در این مورد باید صادقانه با شما صحبت کنم.
موخوره قسمت مرده مو میباشد و راهی جز کوتاهی ندارد.
ولی خبر خوب این است که با درمان قسمت‌های آسیب دیده و علت یابی میتوانید از دچار شدن مو به موخوره جلوگیری کنید.

کراتین‌ها، بوتاکس‌ها جزُ روش‌هایی هستند که با ترمیم کوتیکول و کورتکس مو سطحی لطیف و هموار را در مو ایجاد میکنند و باعث محافظت موهای شما در برابر پوسیدگی و خشکی‌ها میشوند.

شاید برایتان جالب باشد انواع موخوره‌هارا بشناسید:

موخوره دو شاخه:

نوع دو شاخه ساده ترین نوع است که بسیار شایع می باشد. که انتهای مو به شکل Y در می آید. این نوع موخوره به آسانی قابل مشاهده و تشخیص است. شروع آسیب های اولیه موها با این شکل از موخوره نمایان می شود. پس از کوتاه کردن موها (چند سانتی متر) مراقبت های توصیه شده را انجام دهید.

موخوره سه شاخه:

انتهای موها در این شرایط به شکل چنگال در می آید. این حالت یک مرحله وخیم تر از نوع دو شاخه است. وضعیت موخوره سه شاخه علاوه بر خشکی و حرارت به دلیل کمبود آب و رطوبت نیز به وجود می آید. هنگامی که کوتیکول مو ضعیف شده و از کورتکس مو جدا می گردد، ظاهر آن سه شاخه می شود.


موخوره به شکل پر:

همان طور که از نام آن مشخص است در این نوع انتهای مو مانند پر شاخه شاخه می شود. بیشتر مواقع بر اثر رنگ کردن بیش از حد موها و برخی مدل های کوتاهی این وضعیت پیش می آید. همچنین مراقبت نکردن از تمیزی موها باعث شدت گرفتن آن شده و به این شکل در می آید.


موخوره درختی:

نور خورشید موها را به این روز می اندازد. در این حالت یک طرف ساقه مو (کوتیکول) به طور کامل آسیب دیده است. وقتی که موها را پوش می دهید دقیقا همین لطمه را به موها وارد می کنید.


موخوره گره ای:

این حالت به شکلی ایجاد می شود که ظاهری مشابه گره خوردگی دارد اما واقعا گره نیست. حرارت و دستکاری های فیزیکی موجب به وجود آمدن آن می شود. اگر مراقبت های لازم برای جلوگیری از آن انجام نشود تعداد گره ها در طول ساقه مو بیشتر می شود و آسیب های دیگری به وجود می آورد.


موخوره ناقص:

بستن دم اسبی مو و کشیده شدن بیش از حد آن به ساقه موها صدمه می زند و ساختار آن را مختل می کند. این نوع عارضه مو ممکن است در هر ناحیه از کوتیکول تشکیل شود و جای مشخصی ندارد. باید توجه داشت که در هر نقطه از ساقه مو که ظاهر شود نشان دهنده تضعیف کوتیکول در آن ناحیه می باشد با این حال مو در برابر دو شاخه شدن مقاومت می کند.


موخوره نقاط سفید:

خطرناک ترین نوع موخوره “نقاط سفید” است که به دلیل سوختگی موها بر اثر مواد شیمیایی بروز می کند. تا جایی که امکان دارد به موهای خود استراحت دهید تا بهبود یابد.

2 دیدگاه دربارهٔ «درمان موخوره»

 1. من موهام ۸۰ سانت بود همش موخوره گرفت کوتاه کردم
  الان برای اینکه دوباره موخوره نگیره و از حالت زبری و خشکی در بیاد چیکار کنم و اینکه موهام خیلی ضخیمه دوست دارم نازک و نرم بشه لطفا راهنماییم کنید ممنون از شما

  1. آواتار کاربر
   شکوه شارقی

   موخوره ها بر اثر دهیتراته شدن مو و خشکی مو ایجاد میشه، بهترین راه حل یک درمان سالنی نظیر بوتاکس ها، پروفیت تراپی، نانو کراتین ها میباشد و پس از این درمان با روش موخوره گیری تار به تار ، لایه به لایه قسمت های مرده را جذا کنید و با مراقبت در منزل میتوانید از موخوره شدن مو جلوگیری کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
اسکرول به بالا